Slavnosti plodů 2009 - Slavnosti plodů

Slavnosti plodů 2009

Historie slavností plodů

Ovocnářský jarmark, pěstitelská výstava, příjemné podzimní počasí, František Nedvěd, Česká píseň Prachatice nebo Doubravanka! To vše si mohli vychutnat návštěvníci Slavností plodů 2009 ve Lhenicích.

Tuto akci posedmé pořádal Mikroregion Chelčicko-lhenický spolu s Místní akční skupinou Rozkvět zahrady jižních Čech.

Každý rok je hostí jiná členská obec mikroregionu - tentokrát se ovocnáři sjeli do Lhenic. „Velice nás potěšilo, že na slavnosti přijelo tolik lidí z různých koutů jižních Čech," neskrývala radost starostka městyse Lhenice Marie Kabátová.

výstavajarmark

První ovocný jarmark na lhenickém náměstí nabídl výrobky a produkty ovocnářů a  prvovýrobců z blízkého okolí. „Rozhodli jsme se dát na slavnostech ještě víc prostoru místním pěstitelům a výrobcům a pomoci jim tak s propagací. Díky jarmarku budou moci představit své výrobky široké veřejnosti," uvedla starostka Lhenic. Celý sobotní den provázel kromě příjemného podzimního počasí také zajímavý doprovodný kulturní program.  Na pódiu, které vyrostlo v bezprostředním okolí pěstitelského jarmarku vystoupil František Nedvěd, místní country skupina Vodáci, folklorní sdružení Česká píseň Prachatice, dechovky Pěčňovanka a Doubravanka a další.

Celým dnem provázela Aneta Savarová, moderátorka České televize.